Liečivý dotyk (Kraniosakrálna terapia)

Táto terapia je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí sa cítia unavení, vyčerpaní či vystresovaní. Pre ľudí, ktorí prichádzajú s konkrétnym problémom alebo potrebujú reset, osviežiť či aktivovať energiu. Terapia je šitá na mieru a pomáha presne s tým, čo je pre jedinečného človeka v konkrétnom období práve aktuálne a akútne.

Ako prebieha unikátna terapia liečivým dotykom v spojení s liečivým kúpeľom?

1 variant - 80 minút/ 49€

• Jaskynný parný kúpeľ 20 min 
• kraniosakrálna terapia na masážnom stole 60 min

2 variant - 80 minút/ 49€

• masáž lávovými kameňmi 20 min
• kraniosakrálna terapia na masážnom stole 60 min

 

O terapii sme porozprávali aj Dámskom klube na RTVS, od 24 min.
PREKLIK DO ARCHÍVU


Počas kraniosakrálnej terapie klient/ka leží oblečený/á na masážnom stole prevažne na chrbte, kde sa pomocou veľmi jemných dotykov stimuluje kraniosakrálny
systém. Bezprostredne po terapii sa ľudia zvyknú cítiť odpočinuto a odľahčene. Človek môže pocítiť veľkú úľavu.


Čo je kraniosakrálna terapia?
Kraniosakrálna terapia je veľmi jemnou, neinvazívnou a bezpečnou formou terapie. Prináša hlbokú úľavu – psychickú aj fyzickú.


S čím kraniosakrálna pomáha?
Terapia pomáha pri rôznych typoch telesných i psychických problémov, napr: migrény,
bolesti chrbtice, brucha, tráviace problémy, následky chronických ochorení, zápaly dutín, hormonálne poruchy, problémy menštruačného cyklu, nespavosť, depresie, úzkosti, stres, vyhorenie.
Uvoľňuje blokády vzniknuté v dôsledku emocionálnych zranení a tráum. Pracuje aj so somatoemocionálnymi blokmi (nazývajú sa aj energetické cysty), ktoré vznikli ako dôsledok zablokovanej zvyškovej energie z negatívnych emócií a na ne naviazaných myšlienkových vzorcov. Symtómom takýchto blokov môže byť napríklad to, že človek je neprimerane unavený a nevie prečo.


Pre koho je kraniosakrálna terapia určená?
Terapia je bezpečná pre dospelých, deti, starých ľudí, tehotné i kojace ženy, aj pre bábätká.


Kontraindikácie sú:
vnútrolebečné a vnúntromiešne krvácanie, čerstvé zlomeniny, jazvy, tumor, hematómy alebo aneuryzmy v rámci kraniosakrálneho systému, infekcie, použitie omamných látok.