Jaskynný parný kúpeľ

SPA a procedúry Jaskynný parný kúpeľ Parenica
Európsky unikát

Jaskynný parný kúpeľ „Parenica“

Zažite unikátny parný kúpeľ v prírodne vytvorenej jaskyni, ktorá patrí medzi jedinečné kúpeľné úkazy v Európe. Voda v jaskyni pochádza priamo z termálneho prameňa, je len mierne ochladzovaná, aby si zachovala vzácnu koncentráciu a silu minerálneho zloženia a jej teplota bola pre ľudský organizmus prijateľná. Ak ste citliví na klasické bazénové vody, oceníte jej čistotu a liečivú silu. Kúpeľ je bohatý nielen na kalcium a magnézium, ale aj ďaľšie vzácne minerály, vďaka čomu je pobyt v ňom vhodný najmä pre klientov s ochorením pohybového aparátu.

 

Aktuálny cenník vstupov

Účinky Parenice

Účinky kúpeľa blahodárne pôsobia na ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva, po operáciách, po úrazoch, pri reume, bolesti chrbtice, kĺbov, artritíde či osteoporóze a mnoho ďalších. Vhodná je aj na vnútorné použitie, čiže pitnú liečbu. Pomáha pri liečbe osteoporózy, pri funkčnej poruche motility čriev, pri dyskinéze žlčových ciest, pri poruchách v tvorbe pankreatických enzýmov, ako podporná liečba pri cukrovke, pri infekcii močových ciest a aj ako čiastočné denné krytie minerálov.

 

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Teplota vody42  º C
Maximálna doba pobytu 20 min
Prineste si so sebouPlavky, uterák, šľapky
Po kúpeliPo kúpeli nasleduje 20 minútový suchý zábal v oddychovej miestnosti, ktorý umožní regeneráciu organizmu a vstrebanie prospešných látok do tela.
Kedy kúpeľ neodporúčameKvôli vysokej teplote a vlhkosti nie je kúpeľ vhodný pre deti do 12 r., pacientov s ochorením kardiovaskulárneho systému a vysokým tlakom.