Jaskynný parný kúpeľ

SPA a procedúry Jaskynný parný kúpeľ Parenica
Európsky unikát

Jaskynný parný kúpeľ „Parenica“

Zažite unikátny parný kúpeľ v prírodne vytvorenej jaskyni, ktorá patrí medzi jedinečné kúpeľné úkazy v Európe. Voda v jaskyni pochádza priamo z termálneho prameňa, je len mierne ochladzovaná, aby si zachovala vzácnu koncentráciu a silu minerálneho zloženia a jej teplota bola pre ľudský organizmus prijateľná. Ak ste citliví na klasické bazénové vody, oceníte jej čistotu a liečivú silu. Kúpeľ je bohatý nielen na kalcium a magnézium, ale aj ďaľšie vzácne minerály, vďaka čomu je pobyt v ňom vhodný najmä pre klientov s ochorením pohybového aparátu.

 

Aktuálny cenník vstupov

Online REZERVÁCIA

Zarezervujte si vstup do jaskynného parného kúpeľa na Vami zvolený čas. Na procedúru sa treba dostaviť 10 minút pred termínom.

Účinky Parenice

Účinky kúpeľa blahodárne pôsobia na ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva, po operáciách, po úrazoch, pri reume, bolesti chrbtice, kĺbov, artritíde či osteoporóze a mnoho ďalších. Vhodná je aj na vnútorné použitie, čiže pitnú liečbu. Pomáha pri liečbe osteoporózy, pri funkčnej poruche motility čriev, pri dyskinéze žlčových ciest, pri poruchách v tvorbe pankreatických enzýmov, ako podporná liečba pri cukrovke, pri infekcii močových ciest a aj ako čiastočné denné krytie minerálov.

 

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Podmienky vstupu a pobytupre viac informácií, kliknite SEM
Teplota vody42  º C
Maximálna doba pobytu 20 min
Prineste si so sebouPlavky, uterák, šľapky
Po kúpeliPo kúpeli nasleduje 20 minútový suchý zábal v oddychovej miestnosti, ktorý umožní regeneráciu organizmu a vstrebanie prospešných látok do tela.
Kedy kúpeľ neodporúčameKvôli vysokej teplote a vlhkosti nie je kúpeľ vhodný pre deti do 12 r., pacientov s ochorením kardiovaskulárneho systému a vysokým tlakom.